Forrige sæson

Kategori 2 - 2017/18

Kampnr. Bane Dato Kl. Deltager 1 Deltager 2 Resultat 
1 ÅFS 3-4 22-11-2017 18:30 Team Eurofrugt, DS Idræt, 2-0
2 ÅFS 5-6 22-11-2017 18:30 TDC IF 1, Kamstrup, 0-2
3 ÅFS 3-4 10-01-2018 18:30 DS Idræt, TDC IF 1, 0-2
4 ÅFS 5-6 10-01-2018 18:30 Kamstrup, Team Eurofrugt, 2-0
5 ÅFS 3-4 26-01-2018 18:30 TDC IF 1, DS Idræt, 2-0 
6 ÅFS 5-6 26-01-2018 18:30 Team Eurofrugt, Kamstrup, 0-2
7 ÅFS 3-4 07-02-2018 18:30 TDC IF 1, Team Eurofrugt, 2-0 
8 ÅFS 5-6 07-02-2018 18:30 DS Idræt, Kamstrup, 2-0
9 ÅFS 3-4 28-02-2018 18:30 Kamstrup, TDC IF 1, 2-0
10 ÅFS 5-6 28-02-2018 18:30 DS Idræt, Team Eurofrugt, 0-2
11 ÅFS 3-4 14-03-2018 18:30 Team Eurofrugt, TDC IF 1, 1-1
12 ÅFS 5-6 14-03-2018 18:30 Kamstrup, DS Idræt, 2-0
13 ÅFS 3-4 23-03-2018 18:30 Kamstrup TDC IF 1 0-2 
14 ÅFS 5-6 23-03-2018 18:30 Team Eurofrugt DS Idræt 2-0
15 ÅFS 3-4 04-04-2018 18:30 TDC IF 1 Kamstrup 0-2
16 ÅFS 5-6 04-04-2018 18:30 DS Idræt Team Eurofrugt 0-2 

 

Badmintonstillingen i kategori 2
      Point
1 Kamstrup   12
2 TDC IF 1   9
3 Team Eurofrugt   9
4 DS Idræt   2
       
Optalt til og med 5. april  

 


Kategori 6 - 2017/18 

Kampnr Bane Dato Kl. Deltager 1 Deltager 2 Resultat
1 ÅFS 1-2 16-11-2017 18:30 TDC IF 3, TDC IF 1 1-1 
2 ÅFS 3-4 16-11-2017 18:30 Team Eurofrugt, JIF 2, 1-1
3 ÅFS 5-6 16-11-2017 18:30 TDC IF 2, JIF 1, 0-2
4 ÅFS 1-2 22-11-2017 17:00 Team Eurofrugt, TDC IF 3, 0-2
5 ÅFS 3-4 22-11-2017 17:00 TDC IF 1 TDC IF 2, 2-0
6 ÅFS 5-6 22-11-2017 17:00 JIF 2, JIF 1, 2-0
7 ÅFS 1-2 10-01-2018 17:00 TDC IF 3, JIF 1, 2-0
8 ÅFS 3-4 10-01-2018 17:00 TDC IF 2, JIF 2, 0-2
9 ÅFS 5-6 10-01-2018 17:00 Team Eurofrugt, TDC IF 1 0-2
10 ÅFS 1-2 26-01-2018 17:00 JIF 1, TDC IF 1 0-2 
11 ÅFS 3-4 26-01-2018 17:00 JIF 2, TDC IF 3, 0-2
12 ÅFS 5-6 26-01-2018 17:00 Team Eurofrugt, TDC IF 2, 2-0
13 ÅFS 1-2 07-02-2018 17:00 TDC IF 2, Team Eurofrugt, 0-2
14 ÅFS 3-4 07-02-2018 17:00 JIF 1, JIF 2, 1-1
15 ÅFS 5-6 07-02-2018 17:00 TDC IF 1 TDC IF 3, 1-1 
16 ÅFS 1-2 22-02-2018 18:30 TDC IF 3, TDC IF 2, 2-0 
17 ÅFS 3-4 22-02-2018 18:30 JIF 2, TDC IF 1 0-2
18 ÅFS 5-6 22-02-2018 18:30 Team Eurofrugt, JIF 1, 1-1
19 ÅFS 1-2 28-02-2018 17:00 TDC IF 2, TDC IF 3, 0-2 
20 ÅFS 3-4 28-02-2018 17:00 TDC IF 1, JIF 2, 2-0
21 ÅFS 5-6 28-02-2018 17:00 JIF 1, Team Eurofrugt, 0-2
22 ÅFS 1-2 14-03-2018 17:00 JIF 1, TDC IF 3, 0-2 
23 ÅFS 3-4 14-03-2018 17:00 JIF 2, Team Eurofrugt, 0-2 
24 ÅFS 5-6 14-03-2018 17:00 TDC IF 2, TDC IF 1 1-1
25 ÅFS 1-2 23-03-2018 17:00 JIF 2, TDC IF 2, 2-0
26 ÅFS 3-4 23-03-2018 17:00 TDC IF 3, Team Eurofrugt, 2-0 
27 ÅFS 5-6 23-03-2018 17:00 TDC IF 1 JIF 1, 2-0 
28 ÅFS 1-2 04-04-2018 17:00 TDC IF 3, JIF 2, 2-0
29 ÅFS 3-4 04-04-2018 17:00 JIF 1, TDC IF 2, 2-0
30 ÅFS 5-6 04-04-2018 17:00 TDC IF 1 Team Eurofrugt, 2-0 

 

Badmintonstillingen i kategori 6
      Point
1 TDC IF 3   18
2 TDC IF 1   17
3 Team Eurofrugt   10
4 JIF 2   8
5 JIF 1   6
6 TDC IF 2   1
       
Optalt til og med 5. april